Міські туристські змагання позашкільних навчальних закладів м. Харкова

____

Змагання більше не відбуваються

____

Міські туристські змагання позашкільних закладів м. Харкова були започатковані на базі туристсько-краєзнавчого відділу Міського Дитячого Палацу культури (сьогодні - Харківський Палац дитячої та юнацької творчості) у вересні 1998р.

Протягом останніх років в змаганнях взяли участь команди вихованців туристсько-краєзнавчих гуртків 7 ЦДЮТ районів міста (ЦДЮТ Ленінського, Жовтневого, Київського, Комінтернівського, Фрунзенського, Дзержинського районів, ПДЮТ "Істок" Орджонікідзевського району), 3 клуби за місцем проживання (Харківський дитячо-юнацький Клуб юних моряків, Клуб за місцем проживання "Варіант" Київського району, Клуб за місцем проживання "Надія" Фрунзенського району).

Участь команд міста в змаганнях за період з 2005 по 2010 роки

з\п
Назва команди200520062007200820092010Всього
1ЦДЮТ Ленінського р-ну++--++4
2 ЦДЮТ Жовтневого р-ну-++-++4
3ЦДЮТ Київського р-ну+-+++-4
4ЦДЮТ Комінтернівського р-ну++--++4
5Клуб за м.проживання "Надія" Фрунзенського р-ну--++++4
6ХПДЮТ++++++6
7ПДЮТ "Істок" Орджонікідзевського р-ну++++--4
8ЦДЮТ Дзержинського р-ну++---+3
9ЦДЮТ Фрунзенського р-ну-+----1
10Харківський дитячо-юнацький Клуб юних моряків--+--+2
11Клуб за м.проживання "Варіант" Київського району-+----1
12ЦДЮТ Червонозаводського р-ну-----+1


Аналізуючи результативність участі команд туристсько-краєзнавчих гуртків позашкільних закладів м. Харкова в міських туристських змаганнях позашкільних закладів м. Харкова з 2005 по 2010 рр., треба звернути увагу на те, що:

1.Команда ЦДЮТ Комінтернівського району займала І місце в 2005-2006 рр. потім два роки не брала участь, а в 2009 р. не мала призового місця, а у 2010 році виборола ІІ загальнокомандне місце.
2.Команда ДШМ «Істок» (ПДЮТ «Істок») Орджонікідзевського району брала участь в змаганнях чотири роки поспіль та у заліку мала ІІІ місце у 2005 р. Нажаль, з уходом керівника досить сильна команда припинила своє існування.
3. Команда ЦДЮТ Жовтневого району за обраний період має два ІІІ місця (2006-2007 рр.). У 2010 році команда була заявлена від гімназії № 65, тому виступала поза конкурсом.
4.Команда ЦДЮТ Дзержинського району має за обраний період ІІ місце (2006 р.). Варто підкреслити, що при наявності окремого туристського відділу, з 2007 по 2009 роки команда цього закладу не бере участі у змаганнях и поновила участь цього року. На жаль, діти продемонстрували практично відсутність необхідних навичок та посіли останнє місце.
5. Команда ЦДЮТ Ленінського району має одне ІІІ місце в 2009 р., не зважаючи на те, що брала участь у змаганнях в загалом 3 рази.
6. Команда ЦДЮТ Київського району брала участь за обраний період 4 рази і має в своєму активі одне ІІ місце (2008 р.). Цього року команди представлені не були у зв’язку із закриттям.
7. Участь команди ЦДЮТ Фрунзенського району тільки в 2006 році пояснюється відсутністю гуртків туристсько-краєзнавчого профілю.
8. З 2007 року активну участь у змаганнях бере команда клубу за місцем проживання «Надія» Фрунзенського району, про що свідчать щорічні призові місця: 2007 р.- І місце, 2008 р.- І місце, 2009 р.- ІІ місце, 2010 р. – ІІІ місце.
9. Команда ХДДЮТ – організаторів змагань за обраний період має наступні результати: 2005 р. – ІІ місце, 2007 р.- ІІ місце, 2008 р.- ІІІ місце, 2009 р.- І місце, 2010 р. – І місце.
10. Слід звернути увагу на те, що відсутня участь у змаганнях команди ЦДЮТ Червонозаводського району, не зважаючи на той факт, що ЦДЮТ має туристсько-краєзнавчий відділ.

Підсумком участі в цих змаганнях є спостереження, що високі результати в змаганнях більш високого, обласного рангу, стабільно демонструють дві команди - команда клубу за місцем проживання «Надія» Фрунзенського району та команда ХПДЮТ, про що свідчать численні подяки від керівництва Обласної Станції юних туристів.

2009 року до мандатної комісії було подано заявки від 6 команд міста: ЦДЮТ Ленінського, Жовтневого, Київського, Комінтернівський районів, клубу «Надія» Фрунзенського району та команда вихованців Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості. ЦДЮТ №3 Київського району заявив 2 команди від двох туристських гуртків. Також, у змаганнях поза конкурсом взяли участь 3 команди старшої вікової групи: 2 команди клубу «Надія» Фрунзенського району та одна команда ХПДЮТ.

Не взяли участь у змаганнях ЦДЮТ Дзержинського та Червонозаводського районів, а в ЦДЮТ Фрунзенського району та Палаці «Істок» гуртки туристсько-краєзнавчого напряму закриті.
Взагалі, в змаганнях взяли участь 97 вихованців туристсько-краєзнавчих гуртків, 12 представників команд, 20 помічників суддів з числа вихованців Палацу та команд-учасників.

За підсумками усіх видів змагань та конкурсів суддівська колегія на своєму засіданні визначила команди-переможці змагань:
І загальнокомандне місце – команда ХПДЮТ, ІІ місце –команда клубу «Надія» Фрунзенського району, ІІІ місце – команда ЦДЮТ №5 Ленінського району.
Команди, які посіли І – ІІІ місця у змаганнях та конкурсах з окремих видів змагань, були нагороджені дипломами. За загальнокомандні І – ІІІ місця команди отримали дипломи та призи.
На змаганнях з техніки пішохідного туризму був присутній суддя І категорії Крупко М.Ф. (ОблСЮтур), який підтвердив відповідність запропонованої для учасників дистанції І класу складності. Усім учасникам-переможцям змагань були надані довідки про участь у змаганнях, що надає право на присвоєння ІІІ юнацького спортивного розряду з туризму.

У 2010 році до мандатної комісії було надано заявки від 5 команд позашкільних закладів міста: ЦДЮТ Ленінського, Комінтернвського, Дзержинського районів, клубу «Надія» Фрунзенського району та Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості.Також. у змаганнях поза конкурсом взяла команда гімназії №65 Жовтневого району.

Не взяли участь у змаганнях команди ЦДЮТ Жовтневого та Червонозаводського районів, а в ЦДЮТ Фрунзенського, Київського районів та Палаці «Істок» Орджонікідзевського району гуртки туристсько-краєзнавчого напряму закриті.
Взагалі, в змаганнях взяли участь 124 чоловіки (вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків міста, представники команд, помічники суддів та судді з команд-учасників).
За підсумками усіх видів змагань та конкурсів суддівська колегія на своєму засіданні визначила команди-переможці змагань:
І загальнокомандне місце – команда ХПДЮТ, ІІ місце – команда ЦДЮТ Комінтернівського району, ІІІ місце - клубу «Надія» Фрунзенського району.

До програми змагань включені два блоки: туристський та краєзнавчий.

Туристський передбачає: змагання з спортивного орієнтування, змагання з техніки пішохідного туризму (І клас складності), змагання з туристських навичок.
Краєзнавчий передбачає: конкурс з надання першої лікарської допомоги потерпілому, конкурс з визначення лікарських рослин, конкурс туристської пісні.

Участь у перерахованих видах змагань можлива лише після навчання у гуртках туристсько-краєзнавчого напрямку протягом не меньш одного року (згідно з навчальними програмами). Тому міські туристські змагання позашкільних закладів організуються з метою, у першу чергу, удосконалення туристських знань та навичок, тобто як підсумкові – для вихованців гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку основного та вищого рівня навчання.

Рівень учасників змагань цього року чітко продемонстрував якість роботи гуртків в деякіх районах міста. Так, у змаганнях зі спортивного орієнтування (участь, в яких неможлива без багатоплідної роботи з вихованцями), команда ЦДЮТ Ленінського не уклалась в контрольний час від 2 до 3 годин!!!, а команда ЦДЮТ Дзержинського району відмовилась взяти участь, обґрунтував це своєю непідготовленістю. В змаганнях з техніки пішохідного туризму повну непідготовленість до проходження дистанції продемонстрували команди ЦДЮТ Ленінського та Дзержинського районів (у порівнянні, кількість штрафів команди, яка посіла І місце – 8, кількість штрафів команди ЦДЮТ Ленінського району - 66, ЦДЮТ Дзержинського району -179! ).
Окремо слід зазначити, що команда ЦДЮТ Дзержинського району відмовилась взяти участь в змаганнях з туристских навичок та краєзнавчих конкурсах в наслідок своєї непідготовленості, а команда ЦДЮТ Жовтневого району була заявлена згідно документів від гімназії №65, що автоматично зробило її участь поза конкурсом (вони, теж продемонстрували повну непідготовленість до змаганнь з техніки пішохідного туризму - 71 бал штрафів та зняття команди в змаганнях зі спортивного орієнтування за не вкладання у контрольний час).

Належний рівень, що давав змогу позмагатися та продемонстрував здобуті за рік та більше навчання, продемонстрували команди ЦДЮТ Комінтернівського району, клубу «Надія» Фрунзенського району та команда вихованців ХПДЮТ.

______

2011 рік

В змаганнях брали участь 5 команд:

команда гуртка «Юні археологи» ХПДЮТ,
2 команди гуртка «Спортивне орієнтування» ХПДЮТ,
команда ЦДЮТ №2,
команда ЦПДЮТ №5.

Згідно з умовами були організовані змагання з техніки пішохідного туризма, спортивного орієнтування, туристських навичок, а також конкурсі: туритської пісні, визначення лікарських рослин та надання першої долікарської допомоги потерплому.

За підсумками всіх видів змагань та конурсів І місце посіла команда гуртка «Спортивне орієнтування-1» ХПДЮТ, ІІ місце – команда гуртка «Юні археологи» ХПДЮТ, ІІІ місце – команда ЦДЮТ №5.

Усього вихованці гуртків «Юні археологи» та «Спортивне орієнтування» посіли дев`ять І місць, восім ІІ місць, три ІІІ місця.

______

Більше не відбуваються


______

З умовами проведення можна ознайомитись на сторінці Масові заходи.

Кiлькiсть переглядiв: 0