Відкрита Першість Харкова з радіокерованих та вільнолітаючих планерів серед учнівської молоді та юнацтва проводиться з 2008 року по трьом класам планерів – радіокеровані, схематичні та метальні.
У змаганнях, які відбулися 11 травня 2008 року, взяли участь п’ять команд:
- клуб юних техніків «Горизонт» Харківського авіаційного заводу – 9 учасників;
- Харківський Палац дитячої та юнацької творчості – 14 учасників;
- ЦДЮТ № 6 м. Харків – 9 учасників;
- ЦДЮТ м. Полтава – 9 учасників;
- СЮТ м. Ізюм – 8 учасників.
Всього 49 юних спортсменів.
1 місце посіла команда ХПДЮТ.
2 місце посіла команда клубу юних техніків «Горизонт».
3 місце посіла команда станції юних техніків м. Ізюм.
У змаганнях, які відбулися 10 травня 2009 року, взяли участь 4 команди:
- клуб юних техніків «Горизонт» Харківського авіаційного заводу – 10 учасників;
- Харківський Палац дитячої та юнацької творчості – 16 учасників;
- ЦДЮТ № 6 м. Харків – 12 учасників;
- СЮТ м. Ізюм – 9 учасників.
Всього у змаганнях брали участь 47 юних спортсменів.
1 місце посіли команди Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості і станції юних техніків м. Ізюм.
2 місце посіла команда клубу юних техніків «Горизонт».
3 місце посіла команда ЦДЮТ № 6 м. Харків.
У змаганнях, відбулися 10 травня 2010 року у м. Харкові на аеродромі Коротич взяли участь команди:
- клуб юних техніків «Горизонт» Харківського авіаційного заводу - 7 спортсменів;
- Харківський Палац дитячої та юнацької творчості - 20 спортсменів;
- Центр дитячої та юнацької творчості № 6 - 11 спортсменів;
- станції юних техніків м. Ізюм - 3 спортсмени.
Всього 42 спортсмени.
В результаті змагань:
1 місце посіла команда ХПДЮТ;
2 місце посіла команда «Горизонт-1» Клуба юних техніків «Горизонт» Харківського авіаційного заводу;
3 місце посіла команда СЮТ м. Ізюм.
2008 рік | 2009 рік | 2010 рік | 2011 рік | 2012 рік | |
Кількість команд | 5 | 4 | 4 | 4 | 3 |
Кількість учасників | 49 | 47 | 42 | 44 | 33 |
Результат команди Палацу | І | І | І |
_____
У змаганнях, які відбулися 7 травня 2011 року у м. Харкові на аеродромі Коротич взяли участь 44 спортсмени від чотирьох команд:
- клуб юних техніків Полтавського міського центру позашкільної освіти;
- Харківський Палац дитячої та юнацької творчості;
- Центр дитячої та юнацької творчості № 6;
- станція юних техніків м. Ізюм.
В особистій першості у класі метальних планерів взяли участь 39 спортсмени від 4-х ПЗ. З метою залучення до участі у змагальних заходах молодших школярів склад учасників було поділено на дві вікові категорії: 7-10 років та 11-14 років.
В категорії 7-10: І місце посів Забірник Олександр (команда СЮТ м. Ізюм), ІІ місце – Білюрка Денис (команда ХПДЮТ, тренер Молчанов О.О.) , ІІІ місце – Козирєв Максим (команда Полтавського МЦПО).
В категорії 11-14: І місце посів Омельчук Ігор (команда СЮТ м. Ізюм), ІІ місце – Козирєва Ольга (команда Полтавського МЦПО) , ІІІ місце – Славгородський Євген (команда СЮТ м. Ізюм).
В особистій першості у класі схематичних планерів взяли участь 12 спортсменів від 3-х ПЗ. Результат: І місце посів Лісовіченко Владислав (команда СЮТ м. Ізюм), ІІ місце – Гаврилко Марія (команда ХПДЮТ, тренер Єдамов О.В.), ІІІ місце – Бабак Іван (команда ЦДЮТ № 6).
В особистій першості у класі радіокерованих планерів (F3j) взяли участь 5 спортсменів від 2-х ПЗ. Результат: І місце посів Бєгас Артем (команда ХПДЮТ, тренер Доронін П.С.), ІІ місце посів Ляшенко Дмитро (команда СЮТ м. Ізюм), ІІІ місце посів Семенюк Максим (команда ХПДЮТ, тренер Доронін П.С.).
Учасники, що зайняли призові місця (І, ІІ, III) в особистому заліку в класах моделей, були нагороджені медалями та дипломами ХМДПК відповідних ступенів.
Через малу кількість команд-учасників змагань суддівською колегією було прийняте рішенні не проводити командного заліку.
_____
У змаганнях, які відбулися 6 травня 2012 р. у м. Харкові на аеродромі Коротич взяли участь 33 спортсмени від трьох команд:
- Харківський Палац дитячої та юнацької творчості;
- Центр дитячої та юнацької творчості № 6;
- станція юних техніків м. Ізюм.
В особистій першості у класі метальних планерів взяли участь 18 спортсмени від 3-х ПЗ. З метою залучення до участі у змагальних заходах молодших школярів склад учасників було поділено на дві вікові категорії: 7-10 років та 11-14 років.
В категорії 7-10: І місце посів Кравченко Олексій (команда СЮТ м. Ізюм), !І місце – Бордюк Владислав (команда ЦДЮТ № 6) , ІІІ місце – Павлюк Олександр (команда ХПДЮТ).
В категорії 11-14: І місце посів Бабак Іван (команда ЦДЮТ №:), ІІ місце – Галицький Володимир (команда ЦДЮТ № 6) , ІІІ місце – Кравченко Євген (команда СЮТ м. Ізюм).
В особистій першості у класі схематичних планерів взяли участь 11 спортсменів від 3-х ПЗ. Результат: І місце посів Мол чанова Дар’я (команда ХПДЮТ), ІІ місце – Зайцев Дмитро (команда ЦДЮТ № 6), ІІІ місце – Кравченко Євген (команда СЮТ м. Ізюм).
В особистій першості у класі радіокерованих планерів (F3j) взяли участь 4 спортсменів від 2-х ПЗ. Результат: І місце посів Евенко Ярослав (команда ХПДЮТ, тренер Доронін П.С.), ІІ місце посів Семенюк Максим (команда ХПДЮТ, тренер Доронін П.С), ІІІ місце посів Галицький Володимир (команда ЦДЮТ № 6).
Учасники, що зайняли призові місця (І, ІІ, III) в особистому заліку в класах моделей, були нагороджені медалями та дипломами ХМДПК відповідних ступенів.
Через малу кількість команд-учасників змагань суддівською колегією було прийняте рішенні не проводити командного заліку.
_____
З умовами проведення можна ознайомитись на сторінці Масові заходи.