Відкрита Першість Харкова з радіокерованих та вільнолітаючих планерів серед учнівської молоді та юнацтва

Відкрита Першість Харкова з радіокерованих та вільнолітаючих планерів серед учнівської молоді та юнацтва проводиться з 2008 року по трьом класам планерів – радіокеровані, схематичні та метальні.

1 місце посіла команда ХПДЮТ.
2 місце посіла команда клубу юних техніків «Горизонт».
3 місце посіла команда станції юних техніків м. Ізюм.

У змаганнях, які відбулися 10 травня 2009 року, взяли участь 4 команди:
- клуб юних техніків «Горизонт» Харківського авіаційного заводу – 10 учасників;
- Харківський Палац дитячої та юнацької творчості – 16 учасників;
- ЦДЮТ № 6 м. Харків – 12 учасників;
- СЮТ м. Ізюм – 9 учасників.
Всього у змаганнях брали участь 47 юних спортсменів.
1 місце посіли команди Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості і станції юних техніків м. Ізюм.
3 місце посіла команда ЦДЮТ № 6 м. Харків.

У змаганнях, відбулися 10 травня 2010 року у м. Харкові на аеродромі Коротич взяли участь команди:
- клуб юних техніків «Горизонт» Харківського авіаційного заводу - 7 спортсменів;
- Харківський Палац дитячої та юнацької творчості - 20 спортсменів;
- Центр дитячої та юнацької творчості № 6 - 11 спортсменів;
- станції юних техніків м. Ізюм - 3 спортсмени.
Всього 42 спортсмени.
В результаті змагань:
1 місце посіла команда ХПДЮТ;
2 місце посіла команда «Горизонт-1» Клуба юних техніків «Горизонт» Харківського авіаційного заводу;
3 місце посіла команда СЮТ м. Ізюм.

Результати
2008 рік 2009 рік2010 рік2011 рік2012 рік
Кількість команд54443
Кількість учасників4947424433
Результат команди ПалацуІІІ
  1. Схематичні та метальні планера – не дорогі авіамоделі, які виготовляються гуртківцями протягом першого року навчання. Вони різноманітні і прості у запусках. Тому всі авіамодельні гуртки починають саме з них. У змаганнях може брати участь і більша кількість дітей ЦДЮТ і станцій юних техніків міста.
  2. Радіокеровані планери – це дорогий клас, але популярний за кордоном і має велику кількість прихильників. Тому його сліз розвивати.
  3. Наші змагання проводяться паралельно з Кубком Вільги (змагання харківської федерації авіамоделістів) на аеродромі Коротич, і від міста не далеко і добиратися до нього просто. Всі витрати - аренда аеродрому, огорожа, намети від дощу, харчування зі скидкою - бере на себе Федерація. Відмовлятися від цих змагань немає сенсу.

_____

У змаганнях, які відбулися 7 травня 2011 року у м. Харкові на аеродромі Коротич взяли участь 44 спортсмени від чотирьох команд:
- клуб юних техніків Полтавського міського центру позашкільної освіти;
- Харківський Палац дитячої та юнацької творчості;
- Центр дитячої та юнацької творчості № 6;
- станція юних техніків м. Ізюм.

В особистій першості у класі метальних планерів взяли участь 39 спортсмени від 4-х ПЗ. З метою залучення до участі у змагальних заходах молодших школярів склад учасників було поділено на дві вікові категорії: 7-10 років та 11-14 років.
В категорії 7-10: І місце посів Забірник Олександр (команда СЮТ м. Ізюм), ІІ місце – Білюрка Денис (команда ХПДЮТ, тренер Молчанов О.О.) , ІІІ місце – Козирєв Максим (команда Полтавського МЦПО).
В категорії 11-14: І місце посів Омельчук Ігор (команда СЮТ м. Ізюм), ІІ місце – Козирєва Ольга (команда Полтавського МЦПО) , ІІІ місце – Славгородський Євген (команда СЮТ м. Ізюм).

В особистій першості у класі схематичних планерів взяли участь 12 спортсменів від 3-х ПЗ. Результат: І місце посів Лісовіченко Владислав (команда СЮТ м. Ізюм), ІІ місце – Гаврилко Марія (команда ХПДЮТ, тренер Єдамов О.В.), ІІІ місце – Бабак Іван (команда ЦДЮТ № 6).

В особистій першості у класі радіокерованих планерів (F3j) взяли участь 5 спортсменів від 2-х ПЗ. Результат: І місце посів Бєгас Артем (команда ХПДЮТ, тренер Доронін П.С.), ІІ місце посів Ляшенко Дмитро (команда СЮТ м. Ізюм), ІІІ місце посів Семенюк Максим (команда ХПДЮТ, тренер Доронін П.С.).

Учасники, що зайняли призові місця (І, ІІ, III) в особистому заліку в класах моделей, були нагороджені медалями та дипломами ХМДПК відповідних ступенів.

Через малу кількість команд-учасників змагань суддівською колегією було прийняте рішенні не проводити командного заліку.

_____

У змаганнях, які відбулися 6 травня 2012 р. у м. Харкові на аеродромі Коротич взяли участь 33 спортсмени від трьох команд:

В категорії 7-10: І місце посів Кравченко Олексій (команда СЮТ м. Ізюм), !І місце – Бордюк Владислав (команда ЦДЮТ № 6) , ІІІ місце – Павлюк Олександр (команда ХПДЮТ).

В категорії 11-14: І місце посів Бабак Іван (команда ЦДЮТ №:), ІІ місце – Галицький Володимир (команда ЦДЮТ № 6) , ІІІ місце – Кравченко Євген (команда СЮТ м. Ізюм).

В особистій першості у класі схематичних планерів взяли участь 11 спортсменів від 3-х ПЗ. Результат: І місце посів Мол чанова Дар’я (команда ХПДЮТ), ІІ місце – Зайцев Дмитро (команда ЦДЮТ № 6), ІІІ місце – Кравченко Євген (команда СЮТ м. Ізюм).

В особистій першості у класі радіокерованих планерів (F3j) взяли участь 4 спортсменів від 2-х ПЗ. Результат: І місце посів Евенко Ярослав (команда ХПДЮТ, тренер Доронін П.С.), ІІ місце посів Семенюк Максим (команда ХПДЮТ, тренер Доронін П.С), ІІІ місце посів Галицький Володимир (команда ЦДЮТ № 6).